Založ si blog

Papuča

Keď som sa narodila, auto v našom dvore mala jedna rodina z desiatich. Aj to niektorí mali trabanta. Dnes je to ináč. Autá od výmyslu sveta stoja pod oknami, na dvore, pred obchodmi a reštauráciami, ba aj na chodníku. Jedna rodina má aj dve /náš prípad/, ba aj tri autá. Nečudo, že niet ked zaparkovať. Keďže si auto nemôžem zobrať do vrecka a odniesť do bytu a naše sídliská nie sú vybavené dostatočným počtom parkovísk, občas sa mi stane, že zaparkujem na chodníku.

Samozrejme, dobrí susedia zavolajú políciu. Volajúci je vždy anonym, moje auto je konkrétne.Zdá sa mi absurdné,  že nejaký prindiš si privlastňuje chodník a na mňa, čo som sa tu narodila, volá políciu.A potom nasleduje proces volania polície a odomykania papuče. Stojí ma to čas, nervy a peniaze.

Ale ja už viem, čo urobím. Zadovážim si vlastnú papuču. Vždy si ju nasadím, keď budem pakovať na mieste, kde je to zakázané.A vybabrem s milovníkmi chodníkov, závistlivými susedmi, ba  aj s políciou .

 

Babička v okuliaroch

24.03.2018

Máte nad štyridsať a nosíte okuliare? Tak potom to tiež poznáte. Prídem do obchodu, pokladníčky spozornejú: prišla babička v okuliaroch. Má slabé oči, tak bude mať aj slabý rozum. Ošklbme viac »

Ďakujeme, že platíte

13.03.2018

Keď občas zapnem program Slovenskej televízie, vidím oznam: "Ďakujeme, že platíte". Ide o koncesionárske poplatky, ktoré platíme zo zákona. A čo za ne dostávame? Z vysielania Slovenského viac »

Prečo už málo čítam

09.03.2018

Mesiac knihy. Aká to bolo kedysi sláva. Dostávali sme výherné poukážky a keď sme nič nevyhrali, vymieňali sme poukážky za knihy. Nebol až taký veľký výber kníh, ale to najkvalitnejšie viac »

zamestnanci robotníci muži práca fabrika výroba

Ekonomika šlape, nezamestnanosť padá už viac ako 60 mesiacov. Pozrite si vývoj

19.04.2018 15:21

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla aj v marci 2018 nový rekord - 5,55 percenta. Pozrite si ako sa situácia vyvíjala od krízy v roku 2008.

Hubová - Ivachnová

NDS považuje námietky pri D1 Hubová - Ivachnová za špekulatívne

19.04.2018 15:16

Námietky občanov voči záverečnému stanovisku EIA pri výstavbe úseku D1 Hubová-Ivachnová považuje NDS za špekulatívne, ako aj za obštrukciu.

dukla, socha

Súsošie Kulicha Žalujem sa má vrátiť na Dukle na pôvodné miesto

19.04.2018 15:01

Okresný súd rozhodol, že premiestnenie súsošia Žalujem sochára Jána Kulicha z predpolia duklianskeho pamätníka do vyhliadkovej veže je protiprávne.

igor matovič

Matovič vytiahol na Druckera ďalšiu pozemkovú aféru, spomenul aj Matečnú

19.04.2018 15:00

Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič poukázal na ďalšie "problematické" pozemky v obci Špačince v okrese Trnava.

lule

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 9836x
Priemerná čítanosť článkov: 703x

Autor blogu

Kategórie