Založ si blog

Ďakujeme, že platíte

Keď občas zapnem program Slovenskej televízie, vidím oznam: „Ďakujeme, že platíte“. Ide o koncesionárske poplatky, ktoré platíme zo zákona. A čo za ne dostávame?

Z vysielania Slovenského rozhlasu pravidelne počúvam iba správy o počasí. Moderátor – moderátorka, ktorí si myslia, že sú náramne vtipní, zahovoria podstatu relácie. Dozvieme sa, že pred dvadsiatimi rokmi na Lomnickom štíte padol rekord, ale nedozvieme sa,koľko stupňov je teraz v našom meste.Pritom aktuálnu teplotu potrebuje vedieť každý,k to počúva, aby vedel, čo si má obliecť.

Ďalšou vecou, ktorá sa mi nepáči, je posúvanie časov predpovedí. Keď to raz má byť o trištvrte na sedem alebo na osem, nech to aj rozhlas dodržiava. Ráno nikto nemá čas vyčkávať, kedy sa konečne objaví predpoveď počasia.Každý sa ráno ponáhľa a aj niekoľko minút, stratených čakaním na správy,  je veľmi dôležitých.

A to nehovorím o jazykovom „výrazive“ moderátorov a redaktorov. Takže dostávame nekvalitnú službu, za ktorú musíme povinne platiť.

Prečo už málo čítam

09.03.2018

Mesiac knihy. Aká to bolo kedysi sláva. Dostávali sme výherné poukážky a keď sme nič nevyhrali, vymieňali sme poukážky za knihy. Nebol až taký veľký výber kníh, ale to najkvalitnejšie viac »

Nedotknuteľní

05.03.2018

Prišli k nám ako zbrojnoši tatárskych nájazdníkov. Starali sa im o kone a o výzbroj. Boli členmi kasty nedotknuteľných, po grécky antiganos, ľudovo anciganos.A nedalo sa vždy celkom veriť viac »

O jarnom upratovaní

26.02.2018

Keď prišla jar a posledné fliačiky snehu zmizli, videli zvieratká, aký je v lese neporiadok. "Budúcu sobotu venujeme jarnému upratovaniu," rozhodli sa zvieratká. Starý vlk sa hneď pribral organizovať viac »

Euro, peniaze

Každá siedma firma z EÚ v Británii už začala s presunmi na kontinent

20.03.2018 21:41

Zhruba každá siedma firma v Británii, ktorá pochádza z niektorej z krajín Európskej únie, už presunula časť prevádzky z Britských ostrovov.

Karl Marx

V nemeckom Trieri majú semafor, na ktorom svieti postavička Marxa

20.03.2018 21:35

Magistrát mesta Trier v spolkovej krajine Porýnie-Falcko uviedol do prevádzky špeciálny semafor na prechode pre chodcov, na ktorom svieti postavička Marxa.

Sýria Ghúta nálety obete

Raketový útok na trhovisko v sýrskom Damasku neprežilo najmenej 35 ľudí

20.03.2018 21:20

Teroristi vnútri východnej Ghúty vypálili raketu na trhovisko v damaskej štvrti Džaramáná, ležiacej juhovýchodne od centra metropoly.

USA, Maryland, škola, stredná, streľba, ranení, útočník, smrť

Pri streľbe na strednej škole v Marylande utrpeli dve obete zranenia, útočník je mŕtvy

20.03.2018 21:04

Dvaja študenti utrpeli v utorok zranenia, keď iný študent spustil streľbu na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland.

lule

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 8030x
Priemerná čítanosť článkov: 669x

Autor blogu

Kategórie