Založ si blog

Desať percent

Idem si ráno ako vždy do roboty, keď na chodbe pri výťahu vidím ležať stoeurovku. Ktovie, kto ju stratil. Pozorne zdvihnem bankovku.

Nálezcovi patrí desať percent z nájdenej sumy. Našla som stovku? Našla! Som nálezca? SOM! Patrí mi desať percent? Ej,veruže patrí. A to je rovných desať eúr!

Natešená strčím stovku do peňaženky a na chodbu ku výťahu položím deväťdesiat eúr.

Keď idem poobede domov, vidím na chodbe, na tom istom mieste pri výťahu, ležať eurocent. Poteším sa: hľa, akí svedomití, čestní a statoční ľudia žijú v našom dome. Nikto sa neznížil k tomu, aby si jednoducho prisvojil cudzí majetok. Každý si z nájdenej sumy odrátal len tých svojich zákonitých desať percent nálezného.

Papuča

04.04.2018

Keď som sa narodila, auto v našom dvore mala jedna rodina z desiatich. Aj to niektorí mali trabanta. Dnes je to ináč. Autá od výmyslu sveta stoja pod oknami, na dvore, pred obchodmi a reštauráciami, viac »

Babička v okuliaroch

24.03.2018

Máte nad štyridsať a nosíte okuliare? Tak potom to tiež poznáte. Prídem do obchodu, pokladníčky spozornejú: prišla babička v okuliaroch. Má slabé oči, tak bude mať aj slabý rozum. Ošklbme viac »

Ďakujeme, že platíte

13.03.2018

Keď občas zapnem program Slovenskej televízie, vidím oznam: "Ďakujeme, že platíte". Ide o koncesionárske poplatky, ktoré platíme zo zákona. A čo za ne dostávame? Z vysielania Slovenského viac »

zamestnanci robotníci muži práca fabrika výroba

Ekonomika šlape, nezamestnanosť padá už viac ako 60 mesiacov. Pozrite si vývoj

19.04.2018 15:21

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla aj v marci 2018 nový rekord - 5,55 percenta. Pozrite si ako sa situácia vyvíjala od krízy v roku 2008.

Hubová - Ivachnová

NDS považuje námietky pri D1 Hubová - Ivachnová za špekulatívne

19.04.2018 15:16

Námietky občanov voči záverečnému stanovisku EIA pri výstavbe úseku D1 Hubová-Ivachnová považuje NDS za špekulatívne, ako aj za obštrukciu.

dukla, socha

Súsošie Kulicha Žalujem sa má vrátiť na Dukle na pôvodné miesto

19.04.2018 15:01

Okresný súd rozhodol, že premiestnenie súsošia Žalujem sochára Jána Kulicha z predpolia duklianskeho pamätníka do vyhliadkovej veže je protiprávne.

igor matovič

Matovič vytiahol na Druckera ďalšiu pozemkovú aféru, spomenul aj Matečnú

19.04.2018 15:00

Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič poukázal na ďalšie "problematické" pozemky v obci Špačince v okrese Trnava.

lule

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 9837x
Priemerná čítanosť článkov: 703x

Autor blogu

Kategórie